Dzērienu piedevas

Dzidrinātājs NEOCLAR AF View larger

Dzidrinātājs NEOCLAR AF

EPE508

New

ENARTIS Bentonīts, želatīns, aktīvā ogle, 1KG

More details

11,22 €

More info

Bentonīta, želatīna un aktivētās ogles maisījums, ar kuru var dzidrināt visu veidu vīnus un sulas. Neoclar AF nodrošina ātru un pilnīgu dzidrināšanu. Vairāku organisko dzidrinātāju apvienojums uzlabo vīna garšas un smaržas īpašības, savukārt bentonīts nodrošina olbaltumvielu stabilitāti. Neoclar AF piešķir sarkanvīniem ievērojamu stabilitāti, neatstājot iespaidu uz krāsu. Produkts ir īpaši efektīvs zāles piegaršas un aromāta samazināšanai, un tas arī atvieglo vīna filtrāciju.

Doza:

  • 100-150 g/100L sulai
  • 40–100 g/100L vīnam

 

Bentonīts ir absorbējošs alumīnija silikāta māls, kas rodas no vulkāniskajiem pelniem. To izmanto vīna dzidrināšanai, jo tas uzsūc olbaltumvielas, kuru dēļ vīns var būt vai kļūt nedzidrs. Olbaltumvielas ar laiku sadalās, un pat sākotnēji dzidru vīnu var padarīt dūmakainu un veidot tajā pārslas. 

Želatīns vīnu dzidrināšanā tiek izmantots jau kopš Senās Romas laikiem. Tas reaģē ar nedzidro krāsu izraisošajiem polifenoliem un savelk tos pārslās, kuras izgulsnējas. Tas reaģē arī ar olbaltumvielām. Ir ļoti ieteicams pēc želatīna pievienošanas vīnu dzidrināt arī ar bentonītu vai amorfo silīciju, kas absorbē neizgulsnējušos savienojumus. 

14 other products in the same category: